Fundacja „Dobry Dom” powstała w grudniu 2009 r. przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”

Fundacja została powołana w celu wsparcia Stowarzyszenia w pozyskiwaniu środków finansowych i rzeczowych na remont byłej Fabryki Sukna, przy ul. Sempołowskiej 13 w Bielsku-Białej gdzie mają powstać pracownie artystyczne, edukacyjne i terapeutyczne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic ze szczególnym uwzględnieniem osób w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych.

Wartości

W codziennej pracy przyświecają nam następujące wartości:

• uczciwość
  • rzetelność
  • współpraca
  • szacunek
  • wysoka jakość usług
  • rozwój
  • kreatywność

Misja

Zapewnienie lokalnej społeczności dostępu do  szeroko pojętych, twórczych form spędzania czasu wolnego.

Wizja

Utworzenie „ Dobrego Domu”, miejsca pracy twórczej, edukacyjnej i terapeutycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych a zwłaszcza osób niepełnosprawnych i oraz  trudnej sytuacji życiowej. Fundacja pragnie być inicjatorem zmian na lepsze, instytucją mającą wpływ na kształt życia społecznego.

Najważniejsze cele jakie chcemy realizować:

1. wszechstronną pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych osób i ich rodzin
  2. rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej
  3. ochronę i promocję zdrowia